Сергели туманида мактаб директорлари учун семинар-тренинг бўлиб ўтди
25-август куни Сергели тумани Вазиятлар марказида Тошкент шаҳар ҳокимининг ўринбосарлари Алишер Дусмухамедов ва Дурдона Раҳимовалар бошчилигида умумтаълим мактаблари директорлари учун семинар-тренинг ўтказилди.
Тадбирда Сергели тумани ҳокими, Тошкент шаҳар Мактабгача ва мактаб таълими бошқармаси бошлиғи, Давлат хавфсизлиги хизмати, Ички ишлар органлари ҳамда тегишли ташкилотлар вакиллари иштирок этишди.
Семинарда қуйидаги масалалар бўйича амалий кўрсатмалар берилди:
🔹 Тошкент шаҳар ҳокимлигининг Рақамли ривожланиш департаменти томонидан ишлаб чиқилган «Тошкент Таълим SI» платформаси: Тизимга ўқувчилар ҳамда уларнинг ота-оналари ҳақидаги маълумотларни шакллантириш, дарс жадвалларини тўғри киритиш ва юритиш, шунингдек, юзни аниқлаш (Face ID) тизими ва давомат назорати узлуксиз ишлаши учун фотосуратларни белгиланган техник стандартлар бўйича юклаш;
🔹 Давомат ва камералаштириш: Видеокамералар ҳамда технологиялар ёрдамида ўқувчилар давоматини рақамли назорат қилиш;
🔹 Профилактика ва назорат: Ички назоратдаги ҳамда дарсларни сурункали қолдирувчи ўқувчилар билан ишлаш тизимини такомиллаштириш, масъуллар томонидан назоратни янада кучайтириш.
Семинар мактабларда таълим жараёнларини рақамлаштириш ҳамда интизом ва шаффофликни оширишга қаратildi.
Тошкент шаҳридаги олийгоҳларда янги ўқув йилидан дарслар соат 08:00 да бошланади
27.08.2026, 16:39
Тошкент шаҳридаги олийгоҳларда янги ўқув йилидан д...
2026/2027-ўқув йилидан бошлаб Тошкент шаҳрида жойлашган олий таълим ташкилотларида биринчи сменадаги ўқув машғуло...
27.08.2026, 10:02
Тантанали маросимда бир қатор вилоятлар ҳокимлари ҳамда Тошкент шаҳар ҳокими Шавкат Умурзаковга юксак давлат мукофотлари...

On August 25, a seminar-training for directors of general education schools was held at the Situation Center of Sergeli District under the leadership of Deputy Mayors of Tashkent City Alisher Dusmukhamedov and Durdona Rakhimova.
The event was attended by the Hokim of Sergeli District, the Head of the Tashkent City Department of Preschool and School Education, representatives of the State Security Service, Internal Affairs bodies, and relevant organizations.
Practical instructions were given at the seminar on the following issues:
🔹 The “Toshkent Ta’lim SI” platform developed by the Digital Development Department of the Tashkent City Administration: forming data on students and their parents in the system, correctly entering and maintaining class schedules, as well as uploading photos in accordance with the established technical standards for the uninterrupted operation of the face recognition (Face ID) system and attendance control;
🔹 Attendance and video surveillance: digital control of student attendance using video cameras and technologies;
🔹 Prevention and control: improving the system of work with students under internal control and those who systematically miss classes, further strengthening control by the responsible persons.
The seminar was aimed at digitalizing educational processes in schools and increasing discipline and transparency.
27.08.2026, 16:39
Starting from the 2026/2027 academic year, first-s...
🔰This arrangement is aimed at the effective organization of traffic flows in the capital, reducing the load on t...
27.08.2026, 10:02
At a solemn ceremony, high state awards were presented to a number of regional hokims and Tashkent City Mayor Shavkat Um...