Fuqarolarning shaxsiy qabuli o‘tkazildi
2026-yil 14-avgust kuni Toshkent shahar Xalq qabulxonasi binosida Toshkent shahar hokimining uy-joy kommunal xo‘jaligi masalalari bo‘yicha o‘rinbosari O. Muminov fuqarolarni shaxsiy qabul qildi.
Qabul davomida 8 nafar fuqaroning murojaati tinglandi. Shundan 6 ta murojaatni ijobiy hal etish yuzasidan mutasaddi tashkilotlar vakillariga tegishli topshiriqlar berildi. 2 nafar fuqaroga esa ko‘tarilgan masalalar bo‘yicha belgilangan tartibda tushuntirishlar berildi.
Qabul yakunlari bo‘yicha Yunusobod tumanida istiqomat qiluvchi Olga Melnikovaning xonadoniga “Veolia Energy Tashkent” MChJ XK tomonidan issiq suv hisoblagichi o‘rnatib berildi.

Состоялся личный приём граждан
14 августа 2026 года в здании Народной приёмной города Ташкента заместитель хокима города Ташкента по вопросам жилищно-коммунального хозяйства О. Муминов провёл личный приём граждан.
В ходе приёма были рассмотрены обращения 8 граждан. По 6 обращениям представителям ответственных организаций даны соответствующие поручения для положительного решения поднятых вопросов. Ещё 2 гражданам предоставлены разъяснения в установленном порядке.
По итогам приёма в квартире жительницы Юнусабадского района Ольги Мельниковой специалистами ИП ООО «Veolia Energy Tashkent» был установлен счётчик горячей воды.