Fuqarolarning shaxsiy qabuli o‘tkazildi
2026-yil 14-avgust kuni Toshkent shahar Xalq qabulxonasi binosida Toshkent shahar hokimining uy-joy kommunal xo‘jaligi masalalari bo‘yicha o‘rinbosari O. Muminov fuqarolarni shaxsiy qabul qildi.
Qabul davomida 8 nafar fuqaroning murojaati tinglandi. Shundan 6 ta murojaatni ijobiy hal etish yuzasidan mutasaddi tashkilotlar vakillariga tegishli topshiriqlar berildi. 2 nafar fuqaroga esa ko‘tarilgan masalalar bo‘yicha belgilangan tartibda tushuntirishlar berildi.
Qabul yakunlari bo‘yicha Yunusobod tumanida istiqomat qiluvchi Olga Melnikovaning xonadoniga “Veolia Energy Tashkent” MChJ XK tomonidan issiq suv hisoblagichi o‘rnatib berildi.

Personal reception of citizens was held
On August 14, 2026, in the building of the Tashkent City People’s Reception Office, O. Muminov, Deputy Mayor of Tashkent City for Housing and Communal Services issues, held a personal reception of citizens.
During the reception, appeals from 8 citizens were heard. Relevant instructions were given to representatives of the responsible organizations to positively resolve 6 of the appeals. Explanations in the established manner were provided to 2 citizens regarding the issues they raised.
Based on the results of the reception, a hot water meter was installed in the apartment of Olga Melnikova, a resident of Yunusabad District, by “Veolia Energy Tashkent” LLC.