Aholi uchun yanada qulay va xavfsiz shahar muhitini yaratish, muhandislik-kommunikatsiya infratuzilmasini yaxshilash ishlari davom ettirilmoqda.
🚰Shu maqsadda Mirobod tumani Navbahor ko‘chasida kuchli yog‘ingarchilik vaqtida suv to‘planishining oldini olish uchun diametri 526 mm bo‘lgan quvurni yotqizish ishlari amalga oshirilmoqda.
🚱 Mazkur ishlar yomg‘ir suvlarini samarali oqizish hamda aholi va transport harakati uchun qulay sharoit yaratishga xizmat qiladi.
Aholi murojaatlari joyida o‘rganiladi
2026-yil 31-iyul kuni Toshkent shahar Xalq qabulxonasi binosida Toshkent shahar hokimining uy-joy kommunal xo‘jaligi mas...
Davlat kadastrlari palatasi Toshkent shahar boshqarmasi tomonidan 937-sonli Qonun ijrosi yuzasidan amalga oshirilgan ishlar mavzusida matbuot tadbiri o‘tkazildi.
Davlat kadastrlari palatasi Toshkent shahar boshqa...
🏛 Unda mas’ullar Xalqchil Qonun doirasida olib borilayotgan xatlov jarayoni va uning natijalari, shuningdek, 2026-yil 1...
Xalqlar do‘stligi kuni muborak bo‘lsin!
Hurmatli toshkentliklar!Toshkent shahar hokimligi sizlarni Xalqlar do‘stligi kuni bilan samimiy muborakbod etadi. T...
Sergeli maktablarida raqamlashtirish: Aqlli kameralar va Yagona ijtimoiy monitoring tizimi joriy etiladi
30.07.2026, 10:11
Sergeli maktablarida raqamlashtirish: Aqlli kamera...
👍 Sergeli tuman hokimligida maktablarda davomatni yaxshilash va zamonaviy texnologiyalarni joriy etishga bag‘ishlangan ...

Work continues to create a more convenient and safe urban environment for the population and to improve engineering and communication infrastructure.
🚰For this purpose, work is underway on Navbahor Street in Mirobod District to lay a pipe with a diameter of 526 mm in order to prevent water accumulation during heavy rainfall.
🚱 These works will serve to effectively drain rainwater and create convenient conditions for the population and transport movement.
Citizens’ appeals are studied on site
31.07.2026, 15:20
On July 31, 2026, a personal reception was held by the Deputy Mayor of Tashkent City for Housing and Communal Services i...
A press event was held by the Tashkent City Administration of the State Cadastre Chamber on the topic of works carried out to implement Law No. 937.
31.07.2026, 12:13
A press event was held by the Tashkent City Admini...
🏛 Responsible officials provided information on the inventory process being conducted within the framework of the Peopl...
Happy Peoples’ Friendship Day!
30.07.2026, 15:25
Dear residents of Tashkent!The Tashkent City Administration sincerely congratulates you on Peoples’ Friendship Day.Tashk...
Digitalization in Sergeli schools: smart cameras and a Unified Social Monitoring System will be introduced
30.07.2026, 10:11
Digitalization in Sergeli schools: smart cameras a...
👍 A practical seminar dedicated to improving attendance in schools and introducing modern technologies was held at the ...