🏢 Учтепа туманида камбағалликни қисқартириш, аҳоли бандлигини таъминлаш ва фуқароларнинг даромадларини ошириш борасидаги ишлар изчил давом эттирилмоқда.
👍 Давлатимиз раҳбари томонидан видеоселектор йиғилишида берилган топшириқлар ижроси юзасидан ҳудудларда аҳоли билан манзилли ишлашга алоҳида эътибор қаратilмоқда.
⚡️ Хусусан, туман ҳокимининг биринчи ўринбосари А. Азимов томонидан «Бирлик» ва «Давлатобод» маҳаллалари аҳолиси билан камбағалликни қисқартириш ҳамда ишсиз фуқароларни доимий даромад манбаи билан таъминлаш масалаларига бағишланган учрашув ташкил этилди.
🗣 Учрашув давомида фуқароларнинг оилавий ва ижтимоий шароити, бандлик масалалари ҳамда мавжуд муаммолари тингланди. Аҳолининг бандлигини таъминлаш, касб-ҳунарга йўналтириш ва даромадларини ошириш бўйича таклифлари ўрганилиб, уларнинг ечими юзасидан тегишли вазифалар белгилаб олинди.
🌐 Бундай манзилли учрашувлар орқали ҳар бир оиланинг муаммосини ўрганиш ва уни камбағалликдан чиқариш бўйича амалий чоралар кўриш давом эттирилади.

В махаллях «Бирлик» и «Давлатобод» проведена встреча по сокращению бедности
🏢 В Учтепинском районе последовательно продолжаются работы по сокращению бедности, обеспечению занятости населения и повышению доходов граждан.
👍 Особое внимание уделяется адресной работе с населением на местах во исполнение поручений, данных руководителем государства на видеоселекторном совещании.
⚡️ В частности, первым заместителем хокима района А. Азимовым была организована встреча с жителями махаллей «Бирлик» и «Давлатобод», посвящённая вопросам сокращения бедности и обеспечения безработных граждан постоянным источником дохода.
🗣 Во время встречи были заслушаны семейное и социальное положение граждан, вопросы занятости и имеющиеся проблемы. Изучены предложения населения по обеспечению занятости, профессиональной ориентации и повышению доходов, и определены соответствующие задачи по их решению.
🌐 Через такие адресные встречи будет продолжено изучение проблем каждой семьи и принятие практических мер по выводу её из бедности.
🔺 Ташкентским городским Центром организации дорожного движения осуществляется постоянный мониторинг транспортного поток...