🏢 Учтепа туманида камбағалликни қисқартириш, аҳоли бандлигини таъминлаш ва фуқароларнинг даромадларини ошириш борасидаги ишлар изчил давом эттирилмоқда.
👍 Давлатимиз раҳбари томонидан видеоселектор йиғилишида берилган топшириқлар ижроси юзасидан ҳудудларда аҳоли билан манзилли ишлашга алоҳида эътибор қаратilмоқда.
⚡️ Хусусан, туман ҳокимининг биринчи ўринбосари А. Азимов томонидан «Бирлик» ва «Давлатобод» маҳаллалари аҳолиси билан камбағалликни қисқартириш ҳамда ишсиз фуқароларни доимий даромад манбаи билан таъминлаш масалаларига бағишланган учрашув ташкил этилди.
🗣 Учрашув давомида фуқароларнинг оилавий ва ижтимоий шароити, бандлик масалалари ҳамда мавжуд муаммолари тингланди. Аҳолининг бандлигини таъминлаш, касб-ҳунарга йўналтириш ва даромадларини ошириш бўйича таклифлари ўрганилиб, уларнинг ечими юзасидан тегишли вазифалар белгилаб олинди.
🌐 Бундай манзилли учрашувлар орқали ҳар бир оиланинг муаммосини ўрганиш ва уни камбағалликдан чиқариш бўйича амалий чоралар кўриш давом эттирилади.

🏢 In Uchtepa District, work on reducing poverty, ensuring employment of the population, and increasing citizens’ incomes continues consistently.
👍 Special attention is being paid to targeted work with the population in the territories in fulfillment of the instructions given by the head of state at the videoconference meeting.
⚡️ In particular, First Deputy District Hokim A. Azimov organized a meeting with residents of the “Birlik” and “Davlatobod” mahallas dedicated to the issues of reducing poverty and providing unemployed citizens with a permanent source of income.
🗣 During the meeting, the family and social situation of citizens, employment issues, and existing problems were heard. Proposals from the population on ensuring employment, vocational guidance, and increasing incomes were studied, and relevant tasks were defined regarding their solution.
🌐 Through such targeted meetings, the study of each family’s problems and the taking of practical measures to lift them out of poverty will continue.