Халқ депутатлари Мирзо Улуғбек туман Кенгашининг ўттиз олтинчи сессияси бўлиб ўтди
✅ Мирзо Улуғбек туманида 2026-йил ярим йиллигида амалга оширилган ишлар ва 2026-йил якунига қадар устувор вазифалар чора-тадбирлари тўғрисида.
✅ Мирзо Улуғбек тумани маҳаллий бюджетининг 2026-йил 2-чорақ даромадлар режасини орттириб бажарилган қисми маблағларини харажатларга йўналтириш тўғрисида.
✅ Тошкент шаҳар Мирзо Улуғбек тумани маҳаллий бюджетининг 2026-йил 2-чорақ якуни ижроси тўғрисида.
✅ 2026-йилда Мирзо Улуғбек туманини комплекс ижтимоий-иқтисодий ривожлантириш дастури тўғрисида.
✅ Мирзо Улуғбек тумани 2026-йил 2-чорақда Маҳаллий бюджет даромадлари бажарилиши ҳолати, қўшимча резервларни аниқлаш бўйича қилинган ишлар, солиқлар ва бошқа мажбурий тўловлар кесимида бюджетга ҳисобланган ва амалда тўланганлиги ҳамда солиқ қарздорлиги тўғрисида.
✅ Ўзбекистон Республикасининг 15.06.2026 йилдаги «Ўзбекистон Республикасининг айрим қонун ҳужжатларига қўшимча ва ўзгартиришлар киритиш тўғрисида»ги ЎРҚ-1153-сон Қонунининг ижросини таъминлаш тўғрисида.
✅ Мирзо Улуғбек туманида 2026-йилнинг 2-чораги давомида аҳоли даромадини ошириш, барқарор иш ўринларини яратиш ҳамда камбағалликни қисқартириш бўйича амалга оширилаётган ишлар тўғрисида ва бошқа масалаларни кўриб чиқишди.
Сессия Facebook ижтимоий тармоғи орқали жонли равишда узатилди.
Давлат кадастрлари палатаси Тошкент шаҳар бошқарма...
🏛 Унда масъуллар Халқчил Қонун доирасида олиб борилаётган хатлов жараёни ва унинг натижалари, шунингдек, 2026-йил 15-ию...

Состоялась тридцать шестая сессия Кенгаша народных депутатов Мирзо Улугбекского района
✅ О работах, выполненных в Мирзо Улугбекском районе за первое полугодие 2026 года, и о мерах по приоритетным задачам до конца 2026 года.
✅ О направлении на расходы средств части плана доходов местного бюджета Мирзо Улугбекского района на 2-й квартал 2026 года, выполненной с превышением.
✅ Об исполнении местного бюджета Мирзо Улугбекского района города Ташкента по итогам 2-го квартала 2026 года.
✅ О программе комплексного социально-экономического развития Мирзо Улугбекского района на 2026 год.
✅ О состоянии исполнения доходов местного бюджета Мирзо Улугбекского района за 2-й квартал 2026 года, работах по выявлению дополнительных резервов, начисленных и фактически уплаченных налогах и других обязательных платежах в разрезе, а также о налоговой задолженности.
✅ Об обеспечении исполнения Закона Республики Узбекистан от 15.06.2026 г. № ЗРУ-1153 «О внесении дополнений и изменений в некоторые законодательные акты Республики Узбекистан».
✅ О работах, проводимых в Мирзо Улугбекском районе во 2-м квартале 2026 года по повышению доходов населения, созданию стабильных рабочих мест и сокращению бедности, а также другие вопросы.