2012 йилда Тошкент ҳокимлиги ва Hyatt International ўртасида Hyatt Regency бренди остида меҳмонхона қуриш ва бошқариш бўйича шартнома имзоланган; 2016 йилда қурилиш якунланган.
Шаҳар яна бир “оппоқ сарай”га эга бўлди — ўша пайтда Hyatt Regency Tashkent номли ягона беш юлдузли меҳмонхона. Шарқий колоннада билан П-шаклидаги бино ўлчамлари бўйича Форумлар сарайига тенг келади ва Навоий кўчасидаги вакиллик бинолари ансамблини давом эттиради. Меъморчилик XXI аср бошидаги хусусиятларни мерос қилиб олган: гранит соклли оқ деворлар, кўк ойналар, колоннада ва марказий қисм устидаги гумбаз. Интерьерда миллий услуб элементлари қўлланилган — нақшлар, лаганлар, ўзбекистонлик рассомлар ижоди.
Меҳмонхонада 301 та хона мавжуд, улардан тахминан 15% премиум-класс апартаментлар; ресторанлар, барлар, бассейн ва умумий майдони 1,2 минг кв. метрдан ортиқ конференс-зоналар ишлайди.
Ўзбекистон Давлат тарих музейи Тошкентнинг энг чиройли биноларидан бирида — 1970-йилда пролетариат ...
Марказий боғ (собиқ Тельман номидаги боғ) рўпарасида жойлашган, ўзига хос туркистон меъморчилигидаг...
Тошкентдаги “Чорсу” бозори — Марказий Осиёнинг энг қадимий ва машҳур бозорларидан бири бўлиб, у шаҳа...

Hyatt Regency Tashkent Hotel
In 2012, the Tashkent administration and Hyatt International signed an agreement for the construction and management of a hotel under the Hyatt Regency brand; construction was completed in 2016.
The city gained another “snow-white palace” — at that time, the only five-star hotel, Hyatt Regency Tashkent. The P-shaped building with an eastern colonnade is comparable in size to the Palace of Forums and continues the ensemble of representative buildings on Navoi Street. The architecture inherits features of the early 21st century: white walls with a granite plinth, blue-tinted glass, a colonnade, and a dome over the central part. National style elements are used in the interior — ornaments, lagans (ceramic plates), and works by Uzbek artists.
The hotel has 301 rooms, of which about 15% are premium-class apartments; restaurants, bars, a swimming pool, and conference zones with a total area of more than 1,200 sq. m. are in operation.
The State Museum of Arts of Uzbekistan was founded in 1918 as the People’s University Museum. Until...
Arifjanbay Mosque
The mosque, striking with its unusual lines, is located within Tashkent City Park. This distinctive...
Tashkent Circus — Legend and Hope
The Tashkent Circus building is one of the most beautiful in the city. It seems to float above the ...
High-Rise Buildings on Hamid Alimjan Square
Once, this place was called Asakin Square — a major transport hub and one of the city’s main landma...