2012 йилда Тошкент ҳокимлиги ва Hyatt International ўртасида Hyatt Regency бренди остида меҳмонхона қуриш ва бошқариш бўйича шартнома имзоланган; 2016 йилда қурилиш якунланган.
Шаҳар яна бир “оппоқ сарай”га эга бўлди — ўша пайтда Hyatt Regency Tashkent номли ягона беш юлдузли меҳмонхона. Шарқий колоннада билан П-шаклидаги бино ўлчамлари бўйича Форумлар сарайига тенг келади ва Навоий кўчасидаги вакиллик бинолари ансамблини давом эттиради. Меъморчилик XXI аср бошидаги хусусиятларни мерос қилиб олган: гранит соклли оқ деворлар, кўк ойналар, колоннада ва марказий қисм устидаги гумбаз. Интерьерда миллий услуб элементлари қўлланилган — нақшлар, лаганлар, ўзбекистонлик рассомлар ижоди.
Меҳмонхонада 301 та хона мавжуд, улардан тахминан 15% премиум-класс апартаментлар; ресторанлар, барлар, бассейн ва умумий майдони 1,2 минг кв. метрдан ортиқ конференс-зоналар ишлайди.
Ўзбекистон Давлат тарих музейи Тошкентнинг энг чиройли биноларидан бирида — 1970-йилда пролетариат ...
Марказий боғ (собиқ Тельман номидаги боғ) рўпарасида жойлашган, ўзига хос туркистон меъморчилигидаг...
Тошкентдаги “Чорсу” бозори — Марказий Осиёнинг энг қадимий ва машҳур бозорларидан бири бўлиб, у шаҳа...

Гостиница Hyatt Regency Tashkent
В 2012 году администрация Ташкента и Hyatt International заключили соглашение о строительстве и управлении гостиницей под брендом Hyatt Regency; в 2016 году строительство завершилось.
Город получил ещё один «белоснежный дворец» — на тот момент единственный пятизвездочный отель Hyatt Regency Tashkent. П-образное здание с восточной колоннадой по размерам не уступает Дворцу форумов и продолжает ансамбль представительных зданий улицы Навои. Архитектура наследует черты начала XXI века: белые стены с гранитным цоколем, синие стекла, колоннада и купол над центральной частью. В интерьере использованы элементы национального стиля — орнаменты, ляганы, работы узбекистанских художников.
В гостинице 301 номер, из них около 15% — апартаменты премиум-класса; работают рестораны, бары, бассейн и конференц-зоны общей площадью более 1,2 тыс. кв. м.
Мечеть Уккоша
Мечеть построена в 15 веке около могилы праведника Уккоша на древней улице Самарканд Дарваза. По д...
Здание Ирригационного института
В 1934 году на базе двух факультетов Туркестанского университета был создан Ташкентский институт ин...
Дворец творчества молодежи
Дворец творчества молодежи — архитектурный комплекс, возведенный в 2008 году по инициативе Ислама К...
Центр исламской цивилизации
Уникальный международный научно-просветительский комплекс, расположенный рядом с ансамблем Хаст-Има...